نحوه ساخت گلخانه

اگر از افرادی هستید که به گلخانه‌ها علاقه بی حد و حصری دارید و می‌خواهید بدانید نحوه ساخت گلخانه چگونه است، می‌توانید از روش‌های متعددی که برای احداث آن وجود دارد استفاده نمایید.
پس از تعیین بودجه زمین موردنیاز و موقعیت گلخانه، آماده انتخاب روش‌هایی هستید که متناسب با نیازهای شما خواهد بود.

مراحل نحوه ساخت گلخانه

مراحل نحوه ساخت گلخانه عبارتند از:

  1.  سبک و یا قاب گلخانه را انتخاب کنید
  2.  درب‌ها و سخت افزار‌ها
  3.  عایق‌بندی
  4. سیستم خنک‌کننده و تهویه
  5.  سیستم گرمایشی خود را انتخاب کنید
  6. کنترل‌های محیطی
  7.  توجه به سایر سیستم‌ها

در ادامه هر یک از موارد فوق را توضیح خواهیم داد.

مرحله اول: سبک و یا قاب گلخانه را انتخاب کنید

رعایت نکات مهم برای راه‎اندازی گلخانه ضروری است، انواع مختلفی از سبک‌ها و اندازه‌های مختلف در ساخت و ساز گلخانه وجود دارد.
این مرحله یکی از مهم‌ترین مراحل احداث به شمار می‌آید و می‌تواند عملکرد و کارایی کلی را تعیین کند.
در ساختار گلخانه با توجه به برنامه‌های خاص طراحی و با روش‌های مختلف به بهترین وجه می‌توانید روش‌های احداث را پیاده‌سازی کنید.
برای درک بهتر این موضوع که چه نوع گلخانه‌ای نیاز دارید و یا چه نوع ساختاری به شما کمک خواهد کرد، می‌توانید با تکنسین‌ها و متخصصان در این زمینه مشورت کنید.

احداث گلخانه

مرحله دوم: درب‌ها و سخت افزار‌ها

بدون شک برای احداث گلخانه نیاز به راه‌های ورودی و خروجی دارید که هم کاربردی هستند و هم می‌توانند در ساخت گلخانه‌هایی که برای اهداف شما لازم است به شما کمک کنند.
مطمئنا با وجود گزینه‌های متعدد برای درب‌های مختلف با انواع مختلفی از رنگ‌ها، مدل‌ها، مواد و اندازه‌های مختلفی مواجه خواهید بود.

با این حال نکته‌ای که وجود دارد این است که شما نیاز به طرح‌های باکیفیت برای دستیابی به یک عمر طولانی و تضمین شده نیاز خواهید داشت.
بهتر است اطمینان حاصل کنید که آن‌ها از عایق‌بندی خوبی برخوردار هستند تا گرمای مورد نیاز نتواند از گلخانه فرار کند.

این طرح‌ها در حقیقت همان چیزی هستند که شما برای دسترسی به اهداف خود و برای راحتی در هر زمان به آن نیاز خواهید داشت. لازم است هزینه احداث گلخانه را از قبل در نظر بگیرید.
علاوه بر آن انتخاب سخت افزار‌هایی که ساختار شما را در کنار هم نگه دارد، یک گام مهم دیگر در ساخت گلخانه است، که لازم است مطمئن شوید از لوازم و ابزار مورد نیاز برای ساخت آن بهره‌مند هستید، تا حتی در سخت‌ترین شرایط آب و هوایی بتواند ساختار گلخانه شما را پشتیبانی کند و حتی‌الامکان قوی باشد.

سیستم خنک‌کننده و تهویه گلخانه

مرحله سوم: عایق‌بندی

انتخاب پوشش مناسب گام اساسی برای ایجاد یک محیط موثر و در حال رشد در ساختار گلخانه است.
باغ‌هایی که با انواع پوشش‌ها در مواد و ضخامت‌های مختلف ظاهر می‌شوند نیاز به انتخاب بهترین گزینه‌ها برای پوشش متناسب با نیاز و بودجه شما خواهند داشت.
این پوشش‌ها قوی و بادوام هستند و در شرایط سخت آب و هوایی مانند برف و یا وزش شدید باد پاره نمی‌شود.

بهتر است برای محافظت از ساختار گلخانه هوشمند خود، از پوشش‌های طولانی و با طول عمر و ماندگاری بالا استفاده کنید.
پس از انتخاب نوع پوشش خود می‌توانید از متخصصان برای نصب کمک بخواهید.
امروزه انواع پوشش‌های پلی کربنات به گلخانه داران کمک می‌کنند تا در شرایط مختلف آب و هوایی مکان‌ها و باغ‌های خود را از بسیاری از مشکلات حفظ کنند.

مرحله چهارم: سیستم خنک‌کننده و تهویه

یک روش لازم برای احداث گلخانه، تهویه آن است.
به همین دلیل ضروری است که راه‌هایی برای درست کردن ساختار گلخانه خود در نظر بگیرید و از گرمای بیش از حد گیاهان جلوگیری کنید، زیرا داغ شدن بیش از حد هوا می‌تواند آن‌ها را پژمرده سازد.

گلخانه‌های زیبا در اصفهان

سیستم‌های خنک‌کننده از جمله گزینه‌هایی است که برای تهویه مکانیکی، تهویه طبیعی و سایر آن‌ها می‌تواند در این مسیر موثر باشد.
برای هر روشی که می‌خواهید گلخانه خود را با آن خنک کنید نیاز به محصولات باکیفیت دارید تا دقیقا آنچه که مد نظر شماست را به روش موثر و کارآمد ارائه دهد.
برای انتخاب سیستم‌های خنک‌کننده لازم است به ساختار و اندازه گلخانه خود توجه کنید و از انواع فن‌ها و کرکره‌ها یا سایه‌بان‌ها در این مرحله کمک بگیرید.

مرحله پنجم: سیستم گرمایشی خود را انتخاب کنید

لازم است که برنامه‌های گلخانه شما گرمایش مناسبی را برای ایجاد محیط مناسب با هدف رشد گیاهان فراهم کند.
انواع اتوماسیون گلخانه ها برای هر نوع گیاه در گلخانه از جمله بخاری‌های پروپان و گاز طبیعی، بخاری‌های روغنی، لوله‌های همرفت، بخاری‌های آب گرم و موارد دیگری وجود دارد که پاسخگوی نیاز شما خواهد بود.
بنابراین می‌توانید مواد لازم را برای هر نوع برنامه گرمایش گلخانه‌ای در اختیار داشته باشید.
بهتر است در انتخاب سیستم‌های گرمایشی تحقیق و جستجو کنید تا تصمیم بگیرید کدام روش به گرمایش مناسب ساختار گلخانه شما منجر خواهد شد و سپس با استفاده از راهنمایی‌ها و دستورالعمل‌ها درباره چگونگی اندازه‌گیری سیستم گرمایش دستگاه موردنیاز خود را انتخاب کنید.

مرحله ششم: کنترل‌های محیطی

به منظور ایجاد یک ساختار برای گلخانه کاربردی و کارآمد با انرژی‌های موردنیاز، ضروری است که کنترل کاملی برای گرمایش و سرمایش آن داشته باشید.
از سیستم‌های ترموستات ساده گرفته تا ماژول پیشرفته‌تر رایانه‌ای می‌توانید طیف گسترده از گزینه‌های کنترل محیطی را برای هر نوع پرورش گل در اختیار داشته باشید.

هزینه احداث گلخانه

این تجهیزات برای درک آسان و کاربرپسند ارائه شده‌اند.
بنابراین به کمک آن‌ها هرگز ناامید و گیج نخواهید شد. شما می‌توانید با توجه به این سیستم‌ها، خدمات مورد نیاز خود را به منظور ایجاد یک محیط مناسب برای رشد گیاهان و گل‌ها ایجاد کنید.

مرحله هفتم: توجه به سایر سیستم‌ها

مبتدیانی که به دنبال چگونگی احداث باغ فضای بسته هستند باید درباره تمام سیستم‌هایی که به ایجاد یک ساختمان گلخانه‌ای منجر می‌شود و در رشد بهتر گیاهان نقش به سزایی دارد مطالعه کنند.
یک سیستم آبیاری قطره‌ای می‌تواند به هدف آن‌ها کمک کند.
ژنراتور‌های ساده می‌تواند باعث شود که گیاهان در هر زمان به آب دسترسی داشته باشند. بسیاری از سیستم‌های مختلف در دسترس هستند تا به شما در ایجاد یک محیط مناسب و کارآمد برای رشد گیاهان کمک کند.

 گلخانه خود را سفارش دهید

پس از اتمام برنامه‌های گلخانه‌ای و توجه به سایر لوازم جانبی زمان آن است که ساختار گلخانه خود را سفارش دهید.
می‌توانید از شرکت‌هایی که در این زمینه فعال هستند برای ساخت و سفارش گلخانه خود کمک بخواهید.
پس از آنکه تمام وسایل و شرایط احداث یک گلخانه را فراهم کردید، می‌توانید با توجه به دستورالعمل‌ها و قوانین برای ساخت آن اقدام کنید.
شاید در ابتدا این کار دلهره آور به نظر برسد اما با استفاده از راهنمایی‌های تکنسین و متخصصین فعال در این زمینه می‌توانید پروژه خود را اجرا کنید.

پست های پیشنهاد شده

هنوز نظری ثبت نشده،نظر خود را ثبت کنید!


افزودن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *